Aktuální informace

Nouzový režim ordinace

Vzhledem k současné epidemiologické situaci (koronavirová pandemie) je možné vyšetření nemocných dětí jen po telefonickém objednání na přesný čas. Vstup do čekárny a ordinace s ochranou úst a nosu.

Úprava ordinačních hodin

  • 20. 7. - 31. 7. 2020 - dovolená
  • 17. 8. - 28. 8. 2020 - dovolená

Zastupující lékaři

MUDr. Jana PIVOŇKOVÁ-Potoční 4, Brno - Komárov
tel.: 545 234 775
ordinační doba 7 - 11

Očkování proti meningokokům

Od 1.5.2020 je očkování proti meningokokům zařazeno mezi očkování hrazená zdravotní pojišťovnou.

Děti mají očkování zdarma při dodržení těchto podmínek:

  • očkování proti meningokoku B (vakcína Bexsero),pokud je očkování zahájeno do 6.měsíce věku dítěte (5 měsíců a 30 dní),tzn.že 1.apikace očkování musí proběhnout do 6 měsíců věku.Je zapotřebí celkem 3 dávek ve schematu 2+1
  • očkování proti meningokokům A,C,W,Y (vakcína Nimenrix),pokud je očkování provedeno jednou dávkou mezi 1. a 2.rokem dítěte

Pro ostatní děti a dorost i nadále platí příspěvky zdravotních pojišťoven.

Hrazené očkování ve 13 letech


Česká republika patří v rámci EU k zemím s nejvyšším výskytem rakoviny děložního čípku. Čím dál častěji se navíc toto onemocnění vyskytuje u mladších žen a dívek. Proto se stát rozhodl, že od 1. 4. 2012 bude očkování proti rakovině děložního čípku dívkám ve 13 letech hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Na úhradu všech tří dávek očkovací látky budou mít nárok dívky v případě, že první dávka bude aplikována nejdříve v den jejich třináctých narozenin a nejpozději den před jejich čtrnáctými narozeninami.

K dispozici jsou 2 očkovací látky:

  1. Cervarix - plně hrazena zdravotními pojišťovnami,
  2. Silgard - částečně hrazená, rodiče na každou dávku doplácí 300,- Kč.

Legislativní změny


Od 1.4.2012 jsou vyžadovány písemné souhlasy v následujících situacích: doprovod nezletilého pacienta do patnácti let osobou, která není zákonným zástupcem, nezletilí nad patnáct let bez doprovodu a očkování. Formuláře jsou ke stažení v dokumentech.